• ul. Dworcowa 29, 88-400 Żnin
 • (52) 30 30 350
 • Otwarte: Pon-Pt: 7:30-17:00 | Sob 8:00-13:00

  Zetor Proxima GP

  Zetor Proxima GP

  Wszechstronne, niezawodne, solidne. Takie są ciągniki serii PROXIMA, które należą do najchętniej wybieranej linii modelowej ZETOR. Ciągniki te spełniają wysokie wymagania użytkowników podczas prac rolniczych, komunalnych i w leśnictwie.

   

  Silnik

  Niezwykła popularność silników ZETOR wynika z niskiego zużycia paliwa, wysokiej niezawodności i prostoty konstrukcji,co zapewnia użytkownikowi niskie koszty eksploatacji, łatwość serwisowania i wysoką niezawodność. Silniki z technologią 16 zaworową uzyskały jeden z najlepszych wyników w trudnym teście Niemieckiego Towarzystwa Rolnicze (DLG). Ciągniki wyposażone w te silniki należą do najbardziej ekonomicznych na rynku.

  Wysokie przewyższenie momentu obrotowego apewnia sprawność, wytrzymałość i możliwość pracy silników ZETOR z niską prędkością obrotową i dużym obciążeniem bez potrzeby częstej zmiany biegów.

  Silniki te są stosowane w ciągnikach serii PROXIMA w kategorii T2 spełniających normy emisji spalin STAGE IIIB, które są wyposażone tylko w pasywny filtr cząstek stałych bez AdBlue.

  • WŁASNY ROZWÓJ I PRODUKCJA pewność najlepszego produktu przy użyciu wysokiej jakości materiałów
  • NISKIE ZUŻYCIE osiągane jest bardzo niskie zużycie paliwa
  • MECHANICZNA POMPA WTRYSKOWA ZE STEROWANIEM ELEKTRONICZNYM niezawodność, prostota i długa żywotność 
  • DWA WAŁKI WYROWNOWAŻAJĄCE tłumią wibracje i stabilizują pracę silnika 
  • EKOLOGIA ciągniki spełniają wszelkie aktualne normy emisji spalin
  • BRAK POWERBOOST

  Silniki ZETOR mają dostępną pełną moc w całym zakresie pracy niezależnie od prędkości ciągnika lub włączenia wałka WOM

  Skrzynia biegów

  Skrzynie biegów do ciągników serii PROXIMA są produkowane bezpośrednio w fabryce ZETOR TRACTORS w Brnie w Czechach. Samodzielna produkcja pozwala na lepszą kontrolę jakości, możliwość wprowadzania ulepszeń konstrukcji oraz oferowanych opcji. Wykorzystanie materiałów wysokiej jakości pozwala na osiąganie wysokiej wytrzymałości i trwałości. W modelach serii Proxima jest stosowane kilka rodzajów skrzyń przekładniowych.

  Proxima GP
  Cztero-biegowa skrzynia z dwustopniowym wzmacniaczem i rewersem mechanicznym. 16 biegów do przodu oraz 16 biegów wstecznych.

  Hydraulika

  ZETOR jako pierwszy wprowadził system HITCHTRONIC, który zdobył wiele nagród. System elektrohydrauliki Bosch jest wyposażony w funkcję HitchTronic, unikalny automatyczny system sterowania tylnym trzypunktowym układem zawieszenia (TUZ). Podczas korzystania z tego systemu nie trzeba ustawiać rodzajów regulacji i ich mieszania. Wystarczy tylko ustawić głębokość roboczą narzędzia i system sam utrzyma ustawienia TUZ bez względu na rodzaj gleby. Ustawiamy głębokość orki, system kontroli cały czas mierzy opór gleby i te wartości są na bieżąco przetwarzane przez układ pozycjonowania TUZ i utrzymuje narzędzie w stałej pozycji pracy. Dla wygodnej pracy z maszynami ciągniki Proxima HS/ GP mogą być wyposażone w maksymalnie 4 sekcje rozdzielacza hydraulicznego i EHR z funkcją HitchTronic.

  • TYLKO ZEWNĘTRZNE SIŁOWNIKI bez dodatkowego wewnętrznego siłownika 
  • RÓWNOMIERNY PRZYROST SIŁY PODNOSZENIA
  • ŁATWY SERWIS
  • REGULACJA CZUŁOŚCI UKŁADU z funkcją blokady hydraulicznej
  • PRECYZYJNE URUCHAMIANIE NARZĘDZI BEZPIECZNY TRANSPORT
  • DODATKOWY WYŁĄCZNIK zintegrowany bezpośrednio na pokrywie hydraulicznej
  • SEKCJE BEZ KICK-OUT mają mechaniczną blokadę w skrajnych położeniach
  • STEROWANIE CIĘGŁAMI BOWDENA z mechanicznym blokowaniem pozycji „N”
  • ZEWNĘTRZNE STEROWANIE TUZ zwiększa komfort użytkowania i obsługi narzędzi

  Kabina

  Kabiny są wygodne i bezpieczne. Podstawą jest duża przestrzeń wokół kierowcy z optymalnym widokiem na wszystkie strony ciągnika. Dzięki temu operator ma doskonały podgląd i kontrolę nad używanymi narzędziami pracy. Kontrolę nad ładowaczem czołowym zapewnia odpowiednio wyprofilowany dach wyposażony w przeszklone, uchylne okno.

  Fotel kierowcy zapewnia ergonomiczne i wygodne siedzenia. Dostępne są dwa warianty siedzeń: - siedzisko z zawieszeniem mechanicznym lub bardziej komfortowe siedzenie z pneumatyczną amortyzacją. Każda seria ciągników PROXIMA jest standardowo wyposażona w składane siedzenie pasażera z pasem bezpieczeństwa.

   

  Więcej informacji na www.zetor.pl

   

  Oddziały

  BARCIN
  ul. Kasztanowa 4
  tel. (52) 38 33 641
  tel. kom.: 511 457 109

  ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN / ŻNIN
  ul. Dworcowa 25
  tel. kom.: 694 383 177
  tel. kom.: 668 319 615

  SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
  ul. Kościuszki 15
  tel. kom.: 601 900 523
  tel. kom.: 798 806 219

  Oddziały

  FLANTROWO 2
  tel. kom.: 783 296 780
  tel. kom.: 798 806 234

  WAŁCZ
  ul. Bydgoska 74
  tel. (67) 387 18 80
  tel. kom.: 607 528 379

  HUTA
  ul. Poznańska 15
  64-708 Huta
  tel. kom.: 572 352 722

  Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

  Zrozumiałem
  © 2024 INTER-VAX sp. z o.o. All Rights Reserved.

  INTER-VAX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Żninie, ul. Dworcowa 29, 88-400 Żnin, REGON: 091276553, NIP: 5621004712, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000962013. Kapitał zakładowy: 1 616 000 zł

  Podane na stronie internetowej ceny mogą ulec zmianie i nie są oferta handlowa w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

  Polityka prywatności | Polityka cookies